Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Tematy wolne
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często muszę wyjechać na dłużej w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Dołożyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy piec działa należycie i jaka jest w mieszkaniu zakładana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, rozwiązanie twojego problemu znajdziesz w tym miejscu: https://e-position.pl . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć różnego typu czujki. Najbardziej spotykane to te, które sygnalizują włamanie do budynku. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 7:48 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Cześć. Obecnie systemy Satel mają sporo możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja alarmowa w domu. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu dołożyć tego rodzaju czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej stronie został zamieszczony schemat montażu systemu monitoringu domu, który używa tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Wolna strefa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość