Szukam wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Tematy wolne
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam godnego polecenia fachowca, który zajmuje się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na ludzi z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Szukam fachowca, który projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu spostrzeżono, iż podgrzewając piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są małe kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które używamy obecnie wytworzyli dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy brałeś pod uwagę ofertę tych ludzi z Warszawy - posiadają bardzo ładne pracę. Z tego co widziałem na ich stronie to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Szukam wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Witam, nie miałem pojęcia iż są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie wykańczania domu i zastanawiałem się jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Wolna strefa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości