Dobry psychiatra

Tematy wolne
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Dobry psychiatra

Postautor: lukaszgos » 05 gru 2017, 7:51

Słowo psychiatra większości z nas nie kojarzy się za dobrze. Dużo ludzi kojarzy lekarza psychiatrę z filmami, w których leczy osoby psychicznie chore. Jest w tym dużo racji. Natomiast przytaczając klasyka: nie ma ludzi zdrowych, są tylko niewłaściwie przebadani, powinniśmy zastanowić się jakie schorzenia leczy lekarz psychiatra. Na wstępie należy określić dyscyplinę naukową, w której funkcjonuje psychiatra. Jest to jedna z podstawowych specjalizacji medycznych. Lekarz psychiatra zajmuje się określaniem, zapobieganiem, leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Psychiatra diagnozuje jakie są ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, oraz konstytucjonalne.

Tak więc widzimy, że lekarz psychiatra to nie jedynie osoba, która leczy pacjentów w zamkniętych placówkach psychiatrycznych. Lekarz psychiatra stara się pomóc dużej liczbie osób w codziennych kłopotach. Pierwszy z nich to coraz częściej występujące uzależnienie od alkoholu. Trzeba tylko wstukać w wyszukiwarkę sprawdzony psychiatra żeby na swoje oczy zobaczyć jak powszechny jest to problem. Także z usług lekarza psychiatry korzystają osoby, które przeżyły traumatyczne doświadczenia. Można do nich zaliczyć między innymi śmierć najbliższych osób. W takich przypadkach lekarz psychiatra pomaga ludziom zapanować nad ich lękami i pomóc w powrocie do normalnego życia w społeczeństwie. Z lekarzem psychiatrom mają styczność wszyscy kandydaci do służb mundurowych. Badanie psychiatryczne potencjalnych kandydatów warunkuje ich przyjęcie do staży pożarnej czy wojska. Dzięki jego pracy posiadamy pewność, że przyszli funkcjonariusze pożyteczności publicznej będą wykonywali swoją pracę rzetelnie. Też osoby prywatne, które chcą otrzymać pozwolenie na otrzymanie broni palnej, będą miały do czynienia z psychiatrą. Bez zaświadczenia lekarza psychiatry nie uzyskają pozwolenia. Tylko osoby, które nie posiadają chorób psychicznych mogą otrzymać zezwolenie na broń. Więc widzimy, że lekarz psychiatra ma też duże znacznie w kontekście całego społeczeństwa.

Podsumowując psychiatra to lekarz, który diagnozuje czy z naszą głową jest wszystko w porządku. Jak odnajdzie jakąś przypadłość stara się ją wyleczyć. Właściwe leczenie zazwyczaj gwarantuje pełny powrót pacjenta do społeczeństwa.

Wróć do „Wolna strefa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość